Istnieją potrawy, które potrafią przenieść Nas w czasie. Takie działanie mają szczególnie ciasta, pachnące beztroskimi latami dzieciństwa i babciną spiżarnią. Każdy mógłby pewnie wymienić tutaj swój własny, ulubiony przysmak, przyrządzany zgodnie ze starą, prawie tajemną recepturą. Faktem jest, że przepisy w takich rodzinnych notesach – były bardzo dobrze strzeżone i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ale nie tylko tutaj kryje się ich wyjątkowość.

Na straży tradycji

Smaki, znane Nam z dzieciństwa – są najlepszym symbolem kulinarnej tradycji. Szczególnie, że ich podstawowym wyznacznikiem jest niezmienna receptura, stojąca na straży niepowtarzalnego smaku ciast, pieczonych przez Nasze babcie. To przepis i jego proste, sprawdzone składniki sprawiają, że za każdym razem smakowały one tak samo pysznie. Co nie zmienia jednak faktu, że samo pieczenie było przez te prawdziwe mistrzynie – opanowane niemal do perfekcji, przez co cały ten proces zajmował minimalną ilość czasu.

Ulubione przysmaki

Nie wyobrażamy sobie wakacji u babci bez… no właśnie ? Każdy z Nas poda tutaj inne, ulubione ciasto czy placek. Bo właśnie tak często się je określa w rodzinnych stronach. Obowiązkowym składnikiem większość z nich, były sezonowe owoce, domowa masa serowa, słodki krem na bazie masła, ucieranego z cukrem czy delikatna kruszonka. Co ciekawe – w tych wypiekach nie chodziło o wymyślne składniki, ani złożony proces przygotowywania ciast. Liczyło się serce i niesamowita pasja do rozpieszczania swoich bliskich, tak charakterystyczna dla Naszych babć.

Nasze smaki dzieciństwa

Cukiernia Tadek – powstała właśnie z pasji do tego rodzaju smaków. Dlatego cenimy tradycyjne receptury i proste składniki, z których można przygotować desery, pachnące domem rodzinnym. Z przyjemnością pieczemy ciasta drożdżowe i ucierane, makowce, serniki i szarlotki, cenione za prawdziwy, domowy smak. Czy te przepisy także zostały wyniesione z notesów babci? Nich to zostanie Naszą słodką tajemnicą 🙂