Słodkie przekąski na wesele

Jednym z etapów przygotowywania wesela jest opracowanie menu. O ile na stole zazwyczaj pojawiają się klasyczne dania, które nie budzą wątpliwości, to o wiele trudniej jest przygotować menu z zakresu słodkich przekąsek. Można je podawać na stół, a także przygotować specjalny kącik w formie bufetu szwedzkiego. Warto jednak dobrze przemyśleć, co się tam znajdzie i zadbać o różnorodność.

Jakie ciasta przygotować na wesele?

Na weselach większość osób stara się trzymać tradycyjnych potraw, które są świetnie znane każdemu z gości. Nie inaczej jest w przypadku ciast. Klasyczne propozycje zazwyczaj okażą się najlepsze. Nawet jeśli ktoś chce zaszaleć i przygotować coś oryginalnego, to warto przynajmniej częściowo pozostać przy klasycznych ciastach, które są lubiane przez większość osób.

 

Szarlotka , sernik i makowiec – proste i smaczne

Do jednych z najbardziej znanych ciast niewątpliwie należy szarlotka. Trudno znaleźć kogoś, kto by nie znał i nie lubił tego klasycznego ciasta często goszczącego na polskich stołach. Na weselu także się sprawdzi, gdyż smak szarlotki, niezależnie od stylu jej wykonania jest uniwersalny i będzie pasował na każdą okazję. Ponadto można ją przygotować w wielu wariantach. Kolejna propozycja to klasyczny sernik. Tego ciasta także nie trzeba przedstawiać, gdyż jest ono proste i również niezwykle uniwersalne. Razem z tradycyjnym makowcem, tymi trzema propozycjami można zapełnić znaczną część stołu ze słodkościami na weselu. Oczywiście warto też uzupełnić go o bardziej oryginalne propozycje.

Ciasta deserowe na wesele

Na weselach warto podawać proste ciasta, ale urozmaicić stół czymś ciekawszym. Mogą to być na przykład rolady, które nie tylko świetnie smakują, ale też dobrze się prezentują, gdy leżą pokrojone na stole. Rolady to uniwersalna propozycja, gdyż można ją przygotować na wiele różnych sposobów. Wśród Polaków bardzo popularne są także ciasta z galaretką i kremem. Te także sprawdzą się na weselu i mogą stanowić lekką i słodką przekąskę.Coraz bardziej popularne stają się ciasta francuskie, które są nieco trudniejsze w przygotowaniu, jednak profesjonalni cukiernicy spokojnie poradzą sobie z takim wyzwaniem, a jednocześnie zapewnią gościom świetne doznania kulinarne. Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem ciast

Czy warto samemu przygotowywać ciasta na wesele?

Organizując wesele, ma się tyle pracy, że samodzielne przygotowywanie ciast z pewnością przytłoczy każdego. Biorąc pod uwagę, że tu nie ma miejsca na to, że ciasto się nie uda, to lepiej nie ryzykować i zamówić ciasta u profesjonalistów. Cukiernicy są w stanie zapewnić najwyższą jakość produktów i zbalansowany smak ciast idealnie pasujący na wesele i wpasowujący się w gusta smakowe szerokiego profilu gości.