Catering słodki stół – dla kogo przeznaczony, co wybrać?

W branży weselnej regularnie pojawiają się jakieś nowości. Kilka lat temu pojawił się słodki stół (słodki kącik czy słodki bufet). Błyskawicznie stał się one jedną z popularnych weselnych atrakcji.

Czym jest słodki stół na weselu?

 

Słodki stół na weselu to miejsce, w którym znajdują się różnego rodzaju słodkości. Wszystkie słodkości, które się znajdą się w tym słodkim kąciku, powinny do siebie idealnie pasować. Jego stworzenie wymaga więc sporych umiejętności. Słodkości, które znajdą się na słodkim stole, są dzielone na małe kawałki. Dzięki temu weselni goście mogą spróbować wszystkich deserów, a mimo to nie czują się nimi przepełnieni.

Dlaczego warto zdecydować się na słodki catering?

 

Branża cateringowa kojarzy nam się z dostarczaniem posiłków pod wskazany adres. Tymczasem działają też firmy cukiernicze, których specjalnością jest właśnie słodki catering. Dostarczają one słodkości na różnego rodzaju uroczystości rodzinne, w tym także na wesele. Powierzenie przygotowania słodkiego stołu firmie cateringowej ma wiele zalet. Jest przede wszystkim ogromnym odciążeniem dla młodej pary i jej rodziców, którzy i tak mają mnóstwo spraw organizacyjnych na głowie.

Jakie ciasta mogą znaleźć się na słodkim stole?

 

Na słodkim stole może znaleźć się mnóstwo rozmaitych ciast. Mogą to być serniki, szarlotki, ciasta z owocami i galaretką, babeczki czy rurki. Wszystkie wypieki powstają wyłącznie ze składników najwyższej jakości. Nie tylko pięknie się prezentują, ale też wybornie smakują. W firmach oferujących słodki catering można zamówić również słodkie gościńce dla gości.