Słodka galanteria na wesele

Chcąc usatysfakcjonować gości i zaserwować im desery w stylowy sposób, warto zadbać o to, aby zajęli się tym profesjonaliści. Torty oraz towarzyszące im przekąski, takie jak babeczki sztukowe, rurki, beziki czy orzeszki muszą być nie tylko smaczne, ale i podane w atrakcyjny wizualnie sposób w celu zachęcenia do poczęstunku. Możliwości realizacji takiego bufetu jest wiele, a wybór należy do samej pary młodej.

Słodki kącik na wesele

Wśród licznych, słodkich przekąsek, jakie można zawrzeć w liście dań na swoim weselu, słodki kącik na wesele jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych. Chociaż trudno wyobrazić sobie kulminację wesela bez tortu, to różne łakocie zgromadzone w ramach słodkiego kącika pozwalają gościom częstować się tym, na co mają ochotę i wtedy, kiedy mają ochotę. Ta swoboda w połączeniu z szerokim wyborem deserów sprawia, że obecność tak podanych słodyczy jest z pewnością mile widziana.

Słodki bufet na wesela, bankiety i imprezy okolicznościowo

Nieco bardziej tradycyjną formą wspomnianego słodkiego kącika jest słodki bufet na wesela / imprezy / bankiety, czyli znana i lubiana forma zaserwowania deserów. Bufet taki niezwykle łatwo można dopasować do swoich własnych potrzeb, serwując ulubione smakołyki. Wyjątkową popularnością cieszą się babeczki sztukowe, głównie z uwagi na ich bardzo efektywny wygląd. Często towarzyszą im nieco mniej zjawiskowe, jednak równie smaczne przekąski, jak orzeszki, rurki, beziki oraz popularne deser shoty.

Słodki stół na wesele

Jeśli pragnie się zaserwować swoim gościom desery w sposób wyjątkowo zjawiskowy, doskonałym wyborem może okazać się słodki stół na wesele. Podobnie jak wcześniej wymieniony kącik oraz bufet, weselny stół z deserami może być skomponowany z niemal dowolnych łakoci. Jest on jednak zazwyczaj znacznie większy, a w jego centrum popularnie umieszcza się weselny tort. Cała kompozycja prezentuje się naprawdę ładnie, często stanowiąc główny akcent weselnej sali.

Dekoracje na słodki stół weselny

Ozdoby na słodkim stole mają nie tylko nadawać nastroju całej jego aranżacji, ale i zachęcać gości, aby zdecydowali się skosztować zaserwowanych im przysmaków. Jako dekoracje na słodki stół wykorzystać można zarówno dodatki w postaci baloników, ozdobnych talerzyków i kubeczków, jak i ładnie prezentujące się przysmaki, jak beziki lub rurki. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego warto eksperymentować!

Ile kosztuje słodki stół na wesele?

Zakres cen, w jakich dostępne są słodkie stoły na wesele, jest dość zróżnicowany. Najtańsze oferty zaczynają się poniżej 1000 zł, natomiast większe, lepiej wyposażone stoły stanowią koszt kilku tysięcy. Rozstrzał ten jest w zupełności zrozumiały, gdyż to klient decyduje o rozmiarze oraz zaserwowanych deserach. Sam tort często stanowi duży procent całego wydatku, gdyż niektóre pary młode pragną, aby był on wyjątkowo duży, zjawiskowy i dekoracyjny. Ostateczny wybór uzależniony jest także od ilości zapraszanych gości, dlatego można stwierdzić, że cena słodkiego stołu jest proporcjonalna do ogólnego rozmachu przyjęcia.