Ciasto z rabarbarem

Lato w pełni. Wakacyjna aura sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi, podczas których warto poczęstować gości lekkimi słodkościami, przygotowanymi w domowej kuchni. Obecność sezonowych owoców pozwala na tworzenie szybkich, prostych przepisów, odznaczających się wybornym smakiem i efektownym wyglądem.

Propozycje ciast, które uprzyjemnią każde spotkanie w ogrodzie

Wśród letnich propozycji warto uwzględnić placki z rabarbarem bądź morelami – idealne, kruche i pełne intensywnych smaków. Bardziej wyrafinowane gusta docenią popularny w tym okresie leśny mech, bazujący na szpinaku i delikatnym serku. Przygotowując się do ogrodowego przyjęcia dobrze pomyśleć również o słodkościach z czerwonymi owocami, wśród których niepodzielnie króluje malinowa pasja.
Lekko kwaskowaty posmak połączony z soczystością owoców nie pozostanie obojętny i z pewnością na długo utkwi w pamięci gości. Brak umiejętności kulinarnych nie przeszkadza w przygotowaniu przyjęcia dla przyjaciół czy rodziny. Szeroka oferta ciast sezonowych, dostępnych w cukierni pozwoli na przyjemne zwieńczenie letniego wieczoru w gronie najbliższych.

Sernik japoński Ciasto Rajskie Ciasto jogurtowe z owocami Ciasto jagodowe