Słodka galanteria na wesele

Wesele i ślub to w życiu ogromnie ważne wydarzenie. Szczególnie para młoda podczas przygotowań nie ma wytchnienia, ponieważ każdy chce, aby uroczystość została dopięta na ostatni guzik. Najczęściej wesela kojarzą nam się z pysznym jedzeniem, pięknym strojem i masą miłości, która bije od młodej pary. Sama uroczystość weselna i ślubna jest piękna, jednakże mało ludzi wie, jak wiele czasu i poświęcenia kosztowały przygotowania młodą parę do tego okresu. W poniższym poradniku poruszymy temat tego jak wybrać najlepsze ciasta na wesele, aby przypaść do gustu wszystkim gościom.

Jak wybrać ciasto na wesele?

Aby wybrać najlepsze ciasto na weselę należy spojrzeć w kalendarz i określić datę, w którym uroczystość ma się odbyć. Jest to o tyle ważne, że pora roku może świetnie zainspirować do wyboru ciasta. W chłodne, jesienne dni ciasto może rozgrzewać gości swoim designem opiewającym w miłość. W taki czas świetnym rozwiązaniem będzie ciasto sernik japoński, które przypomina serca rozlewające się w białej waniliowej masie. W cieplejsze wiosenne dni świetnie sprawdzi się ciasto o nazwie chrupek, które swoją galaretowatą masą i delikatnym biszkoptem przekona wszystkich do spróbowania. W ciepłe letnie dni, wesele nie może odbyć się bez ciasta o nazwie mus malinowy. Podbije ono podniebienia nawet najbardziej wybrednych gości, ponieważ łączy w sobie delikatność i piękny design.

Ciasta na wesele – cena

Cena ciast na wesele jest zróżnicowana i zależna od wielu różnych czynników. Przede wszystkim zależy od rodzaju ciasta, jego ilości i tego czy zlecenie wykonuje prywatna kucharka czy profesjonalna cukiernia. Na salach weselnych można zamówić gotowe potrawy łącznie z ciastem, wtedy cena liczona jest od osoby i wynosi około 5 – 10 zł za osobę. W tym pierwszym przypadku możemy zapłacić za blachę o wymiarach 30×40 cm około 50 – 100 zł.

Wesele to czas dla państwa młodych, dlatego nie powinni oni martwić się zbytecznie o wszystkie szczegóły. Najważniejsze to skupić się na samej zabawie, a nie przejmować się wszystkim wokół. Ciasto to tylko chwilowa osłoda życia w całej zabawie, choć istotne, bo wpływa bardzo pozytywnie na nastrój.