Słodka galanteria na wesele

Wesele i ślub to w życiu ogromnie ważne wydarzenie. Szczególnie para młoda podczas przygotowań nie ma wytchnienia, ponieważ każdy chce, aby uroczystość została dopięta na ostatni guzik. Najczęściej wesela kojarzą nam się z pysznym jedzeniem, pięknym strojem i masą miłości, która bije od młodej pary. Sama uroczystość weselna i ślubna jest piękna, jednakże mało ludzi wie, jak wiele czasu i poświęcenia kosztowały przygotowania młodą parę do tego okresu. W poniższym poradniku poruszymy temat tego jak wybrać najlepsze ciasta na wesele, aby przypaść do gustu wszystkim gościom.

Jak wybrać najlepsze ciasto na wesele?

Aby wybrać najlepsze ciasto na weselę należy spojrzeć w kalendarz i określić datę, w którym uroczystość ma się odbyć. Jest to o tyle ważne, że pora roku może świetnie zainspirować do wyboru ciasta. W chłodne, jesienne dni ciasto może rozgrzewać gości swoim designem opiewającym w miłość. W taki czas świetnym rozwiązaniem będzie ciasto sernik japoński, które przypomina serca rozlewające się w białej waniliowej masie. W cieplejsze wiosenne dni świetnie sprawdzi się ciasto o nazwie chrupek, które swoją galaretowatą masą i delikatnym biszkoptem przekona wszystkich do spróbowania. W ciepłe letnie dni, wesele nie może odbyć się bez ciasta o nazwie mus malinowy. Podbije ono podniebienia nawet najbardziej wybrednych gości, ponieważ łączy w sobie delikatność i piękny design.

Ciasta na wesele – cena

Cena ciast na wesele jest zróżnicowana i zależna od wielu różnych czynników. Przede wszystkim zależy od rodzaju ciasta, jego ilości i tego czy zlecenie wykonuje prywatna kucharka czy profesjonalna cukiernia. Na salach weselnych można zamówić gotowe potrawy łącznie z ciastem, wtedy cena liczona jest od osoby i wynosi około 5 – 10 zł za osobę. W tym pierwszym przypadku możemy zapłacić za blachę o wymiarach 30×40 cm około 50 – 100 zł.

Wesele to czas dla państwa młodych, dlatego nie powinni oni martwić się zbytecznie o wszystkie szczegóły. Najważniejsze to skupić się na samej zabawie, a nie przejmować się wszystkim wokół. Ciasto to tylko chwilowa osłoda życia w całej zabawie, choć istotne, bo wpływa bardzo pozytywnie na nastrój.