Tort weselny już wybrany? Doskonale! Twoje słodkie kulinarne przygotowania nie dobiegły jednak końca. Przyszedł bowiem czas na pyszne ciasta. Tutaj również możesz wybierać spośród wielu smaków i rodzajów, które z pewnością przypadną do gustu Twoim gościom. Sprawdź, jak zamawiać ciasta weselne w Cukierni Tadek.

Rodzaje ciast na wesele

Jeśli wydawało Ci się, że wybór tortu to nie lada wyzwanie – z ciastami może być podobnie. Ogromna różnorodność sprawia, że najlepiej zamówić kilka popularnych wariantów. W ten sposób każdy z zaproszonych gości znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Cukiernia Tadek posiada w swojej ofercie wiele rodzajów ciast, które nie tylko prezentują się efektownie, ale również doskonale smakują. W śród ciast polecanych przez nas na przyjęcie weselne, szczególne popularne są:

Do dekoracji talerzy czy pater z ciastami, przygotowujemy delikatne słodkie przekąski, takie jak: ptysie, rurki oraz babeczki. W ten sposób ciasta ciekawie prezentują się na weselnym stole i zachęcają do degustacji.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami:

Jak dużo ciast potrzebujesz na wesele?

Odpowiedź na to pytanie zależy od planowanej wielkości przyjęcia. Aby jednak ułatwić Ci dalsze oszacowanie niezbędnej ilości ciast na wesele przyjmijmy, że zapraszasz 100 gości. Dalsze oszacowania dotyczące potrzebnej ilości ciast, będą dotyczyły właśnie tej liczby.

Zamówienie na ciasta weselne w Cukierni Tadek składasz, podając ilość blach ciasta. Jedna taka blacha waży około 3 kg. Przyjmujemy, że na 1 osobę przypada około 30 dkg ciasta. Można zatem przyjąć, że przy uroczystości jednodniowej – 1 blacha ciasta wystarcza dla 10 osób. Zatem dla przykładowej wielkości przyjęcia na 100 osób, potrzebnych jest 10 blach.

Naszym Klientom polecamy zazwyczaj, by zamówili po 2 blachy dla 5 wybranych rodzajów ciast. W ten sposób zyskuje się pewność, że każda kombinacja smaków wyląduje na wszystkich weselnych stołach.

Kiedy jednak planujesz zorganizować dwudniowe przyjęcie, na 1 Twojego gościa przypada około 40 dkg ciasta. Warto przekazać taką informację już podczas składania zamówienia.

Gościńce na wesele

Chcesz podziękować swoim gościom za przybycie, wręczając im słodki podarunek? Tego rodzaju gościńce to już niemal obowiązkowy element towarzyszący pożegnaniu z weselnikami.

Przygotowanie z pomocą Cukierni Tadek tego pakowanego poczęstunku – może mieć różne formy. Jeśli masz swoje (np. personalizowane) pudełka i chcesz samodzielnie zapakować ciasto dla gości – wystarczy, że zamówisz większą ilość ciast. Nie zajmujemy się jednak pakowaniem ciast w wysłane przez Ciebie pudełka. Jeśli więc posiadasz własne, ozdobne opakowania  – otrzymasz wtedy od nas całe ciasta, które dowolnie pokroisz i zapakujesz.

Możesz także zamówić gościńce w Cukierni Tadek, a wtedy będą one zapakowane w przezroczyste pudełka, w których mieszczą się 4 kawałki ciasta. Zatem 1 blacha ciasta, pozwala nam na zrobienie 6 gościńców. Na indywidualne życzenie Klientów, przygotowujemy również gościńce z 6 kawałkami ciasta.

Wśród ciast, polecanych na gościńce – największą popularnością cieszą się: sernik z maliną, sernik krakowski, jabłecznik, finezja, ciasto litewskie, pijana wiśnia, kostka mango, hawana, toffi orzechowe, ciasto greckie, 3-bit, pasja, tulipan, mus malinowy, shrek, śmietanowiec, tęcza, chrupek, tiramisu, milky way, ciasto tureckie, czekoladowe, ciasto szampańskie, marzenie, szefowa oraz biała dama.

Ciasto nie jest wprawdzie najważniejszym kulinarnym elementem wesela – jednak nie może go zabraknąć na Twoim przyjęciu. Zdaj się na Cukiernię Tadek, a każdy z gości z chęcią skusi się choć na jeden kawałek.

Potrzebujesz więcej informacji?