Finger Food na słodko – catering

 
Koncepcja finger food jest dobrze znana firmom cateringowym i uczestnikom imprez wszelkiego rodzaju. Ta niezwykle prosta w swej formie forma przekąski może być przygotowana w setkach wariantów, a w tym wersji na słodko. Finger Food na słodko może być podany na imprezach każdego rodzaju w formie bufetu, więc to uniwersalna opcja.

Słodkie przekąski na konferencje i szkolenia

 
Na początku warto doprecyzować, co oznacza finger food. Jak sama nazwa wskazuje, są to proste przekąski, które przygotowuje się w stosunkowo niewielkich porcjach. Z założenia powinny być takie, by można je było łatwo wziąć do ręki i zjeść bez użycia sztućców, czy talerzyków. Taka forma przekąsek stała się bardzo popularna ze względu na prostotę formy i uniwersalność. Catering w formie finger food pasuje na konferencje, szkolenia, przerwy kawowe, a także bankiety i imprezy rodzinne.

Przekąski finger food można podawać tradycyjnie na stół, a także w formie bufetu. Wszystko można dopasować do konwencji imprezy lub wydarzenia.

 

Finger food na słodko – catering w Warszawie

 
Samodzielne przygotowywanie przekąsek w stylu finger food może być problematyczne, zwłaszcza gdy dotyczy to imprez firmowych lub eventów. Wtedy najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę cateringową. W Warszawie nietrudno o profesjonalistów w tej kwestii. Zamawiając catering, można swobodnie dobierać wielkość zamówienia uwzględniając swoje potrzeby. Korzystając z usług firmy zewnętrznej, nie trzeba również martwić się o kwestie merytoryczne. Profesjonalni cukiernicy są w stanie przygotować przekąski finger food na setki sposobów. Przykładowe propozycje to:

  • babeczki owocowe,
  • babeczki toffi,
  • babeczki śmietankowe,
  • bułeczki jagodowe,
  • eklerki,
  • ptysie,
  • rurki,
  • praliny,
  • i inne.

 
Propozycji może być więcej, a każdy z typów takiej przekąski można przygotować na wiele zróżnicowanych sposobów. W ten sposób z łatwością można wykonać rozbudowany bufet z dużą ilością propozycji, wśród których na pewno każdy uczestnik imprezy znajdzie coś dla siebie.

Ogromną zaletą finger food jest wygoda dla samego organizatora imprezy lub eventu, a także komfort dla jej uczestników. Takie produkty w większości przypadków są tak przygotowane, że nie wymagają szczególnego traktowania, jeśli chodzi na przykład o przechowywanie w chłodni, co wiele ułatwia dla organizatorów.

Słodkie deserki dla hoteli, kawiarni i restauracji – catering

 

Klienci firmowi, tacy jak kawiarnie, restauracje, hotele, czy sale bankietowe mające stałe zapotrzebowanie na przekąski w związku ze swoją działalnością, mogą stworzyć stałe menu. Na podstawie swojego doświadczenia można stworzyć ciekawe bufety ze słodkimi przekąskami finger food w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu danej firmy. Przy stałym zleceniu, pod względem kosztów dla firmy zamawiającej przekąski wygląda to bardzo atrakcyjnie, przy zachowaniu wysokiego poziomu cateringu dla swoich klientów.