Ciasta tropikalne

Zimą często zdarza nam się tęsknić za letnią beztroską. Patrząc na wakacyjne zdjęcia, wspominamy ciepłe dni i marzymy o powrocie do tych błogich chwil. Jeśli brakuje nam lata, zdecydowanie warto poszukać alternatyw, które w zimowe wieczory choć trochę przybliżą nam tę przyjemną aurę. Jednym z najlepszych sposobów na przywołanie wakacji są egzotyczne smaki.

Tropikalne ciasta i desery

Tropikalne owoce i dodatki potrafią doskonale umilić niejeden chłodny wieczór – to sposób na egzotyczne podróże bez wychodzenia z domu! Wyraziste, soczyste smaki w ciągu kilku chwil przeniosą cię do dalekich, ciepłych krajów. Jeśli spodziewasz się gości, podanie ciasta lub deseru z tropikalnymi akcentami to doskonały pomysł – z pewnością zaskoczysz wszystkich. Kokos, ananas, banan, marakuja… Tej zimy na stołach króluje egzotyka – jeśli jeszcze jej nie próbowałeś, warto otworzyć się nawet na najbardziej odważne propozycje.

Egzotyczne ciasta na zimę

Tej zimy tropikalne ciasta znajdziesz także w naszej ofercie. Na początek polecamy wyśmienite ciasto pomarańczowe, które zachwyci Cię soczystym, owocowym smakiem. Jeśli wolisz coś słodszego, mamy również bardziej klasyczne propozycje – na przykład bananowe Banoffi. Polecamy też ananasowiec – to rzadko spotykane ciasto, które zdecydowanie jest warte spróbowania! Naszą zupełnie wyjątkową propozycją jest zaś sernik na zimno z marakują – jeśli nie jeszcze nie próbowałeś tego egzotycznego owocu, teraz masz świetną okazję. Nasza wyśmienita rolada tiramisu przypomni ci z kolei włoskie wakacje i tamtejsze przysmaki. Egzotyczne ciasta i desery to idealny sposób na odrobinę letniego szaleństwa w zimowy dzień – spróbuj i sam się przekonaj!

Tropikalne ciasto bananowe

Sernik tropikalny marakuja Rolada tiramisu