Catering ciast

Imprezy rodzinne, takie jak wesela nie mogłyby odbyć się bez różnorakich ciast oraz tortu. Jednocześnie samodzielne przygotowanie ciasta zazwyczaj wykracza poza możliwości pary młodej, więc o wiele lepiej zlecić to zadanie wyspecjalizowanej firmie. Dzięki temu ma się o wiele większe możliwości, jeśli chodzi i zamówienie różnych ciast, a także tortu, którego upieczenie jest dość trudne.

Jakie ciasta na wesele wybrać?

Wybór ciasta na wesele jest kwestią preferencji, jednak para młoda powinna też uwzględnić gust swoich gości. Najłatwiej zdecydować się na różne ciasta, wśród których są takie, które smakują niemal każdemu. Należą do nich między innymi sernik, czy też ciasto drożdżowe. Te dwa rodzaje ciasta mogą występować w przeróżnych wariantach, więc bazowanie na nich wydaje się być bezpiecznym rozwiązaniem, które trafi w gust większości gości. Ponadto popularne są ciasta z owocami, które również warto uwzględnić w menu. W tym przypadku można też wykorzystać smaczne i świeże owoce sezonowe.
Dobrym rozwiązaniem jest to, aby ciasta na wesele nie były zbyt ciężkie i nie zawierały dużej ilości śmietany i kremu, gdyż i tak prawdopodobnie tort będzie zawierał ich sporą ilość.

Jaki tort na wesele będzie najlepszy?

Tort na wesele może być minimalistyczny lub niezwykle efektowny. W tej kwestii najlepiej zaufać firmie, która specjalizuje się w produkcji tortów na zamówienie. Warto jedynie uwzględnić, aby nie miał jakichś oryginalnych dodatków w składzie, gdyż lepiej bazować na podstawowych wersjach, które są już sprawdzone.

Ile ciasta zamówić na wesele?

Trudnym pytaniem jest to, ile ciasta na wesele zamówić. W obliczaniu trzeba przyjąć jakąś średnią. Z doświadczenia wynika, że na jednego gościa trzeba uwzględnić 3-4 kawałki ciasta. Tę liczbę należy pomnożyć przez ilość gości weselnych i ustalić z firmą dostarczającą ciasta, ile kawałków przypadnie z jednej blachy.
W naszej firmie oferujemy różne ciasta, które możemy dostarczyć w każdej ilości. Tadek ciasta domowe to wiele lat doświadczenia, więc każdy przepis jest już przetestowany. Swoje usługi realizujemy w Warszawie, Radzyminie i okolicach, ale także w innych miastach na południe od stolicy i na wschodzie Polski, takich jak Radom, Lublin, Chełm, Kielce, Rzeszów, Puławy, Zamość, Sandomierz, czy Białystok.

Pleśniak Sernik z gruszką Ciasto pijana wiśnia Ciasto fantazja