Ciasta na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to czas poprzedzony szczególnie intensywnymi przygotowaniami. Choć nie możemy już doczekać się spędzania czasu z bliskimi przy wigilijnym stole, najpierw trzeba jednak zająć się domowymi porządkami i wybieraniem prezentów. Warto więc jak najwcześniej przemyśleć kwestię dań i smakołyków, aby tuż przed świętami uniknąć chaotycznych wypieków i przypadkowych zakupów.

Ciasta na święta – propozycje

Na świątecznym stole, oprócz dwunastu potraw, nie może oczywiście zabraknąć również słodkich ciast, bez których trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie. To właśnie im zawdzięczamy zapach pomarańczy, miodu i goździków, który współtworzy niezwykłą aurę zimowych świąt. To czas, gdy na stołach królują głównie tradycyjne wypieki, takie jak serniki czy szarlotki. Coraz częściej jednak przełamujemy te schematy i sięgamy po znacznie mniej standardowe propozycje. W końcu święta to wyjątkowy czas, który spędzamy z bliskimi – ważne, by było pysznie!

Klasyka czy fantazja? Najlepsze ciasta świąteczne

W naszej ofercie znajdziesz oczywiście propozycje tradycyjnych, świątecznych ciast. Postanowiliśmy je jednak nieco unowocześnić i uatrakcyjnić, wprowadzając między innymi aromatyczny sernik z toffi, który zaskoczy wszystkich gości. Polecamy również szarlotkę z bezą – ten niestandardowy dodatek nadaje dobrze znanemu ciastu lekkości i świetnie komponuje się ze smakiem jabłek. Trudno też wyobrazić sobie święta bez dobrego makowca – w naszej ofercie znajdziesz wspaniałą propozycję makowego ciasta z dodatkiem bakalii, które nadają mu niezwykłego aromatu. Polecamy też nasze ciastka, takie jak babeczki, pierniczki lub praliny – będą nie tylko doskonałymi przekąskami, ale również apetyczną dekoracją świątecznego stołu.

Świąteczna szarlotka z bezą      Makowiec królewski

Kruchy makowiec na święta       Piernik świąteczny