Jesienne ciasta

Jesień nie musi się kojarzyć wyłącznie z szarugą i latem, które przeminęło. Nawet, jeśli łapie Cię obniżony nastrój – wiedz, że ta pora roku ma dla nas coś, co pomoże w jego rozproszeniu. Nic tak nie łagodzi obyczajów, jak pyszne ciasto!
O tej porze roku nie ma nic lepszego niż usiąść przy dobrej książce, czy popijać herbatę z bliską osobą – bez względu na to, który sposób spędzania czasu jest Ci bliższy. Zadbaj o to, by nie zabrakło podczas jesiennych wieczorów smacznego ciasta z sezonowymi owocami.

Śliwkowe wypieki

Bezkonkurencyjnym owocem w Polsce o tej porze roku jest śliwka, z którą w roli głównej można tworzyć naprawdę niesamowite przysmaki. Kruszonka ze śliwką albo tradycyjne śliwkowe ciasto to absolutne pewniaki, po prostu nie mogą wyjść źle, bez względu na to, czy zdecydujesz się na przepis przekazywany z pokolenia na pokolenie, czy też coś dodasz od siebie. Placek ze śliwką rozchmurzy najbardziej wybrednego niejadka w jesienny wieczór!

Pyszności z wiśnią

Jeśli sądzisz, że śliwki to nie do końca Twój klimat, nie martw się: wiśnia to pyszna alternatywa. Te soczyste, czerwone owoce idealnie komponują się w przeróżnych ciastach i deserach. Podaj je na podwieczorek w jednej z wybranych wersji:

  • kruszona z wiśnią,
  • wiśniowy placek,
  • sernik na zimno z galaretką i wiśniami,
  • ciasteczka z dżemem wiśniowym.

Na cokolwiek postawisz – będzie pysznie! Prawdą jest jednak, że przed nami tak wiele jesiennych, długich dni, iż znajdziesz czas na wypróbowanie każdego z tych przysmaków, które dostępne są do zamówienia w naszej cukierni. Zapraszamy do sprawdzenia!

Ciasto na jesień - śliwka z kruszonką Wiśnia z kruszonką Jesienne ciasto drożdżowe owocowe Placek z wiśnią - ciasto na jesień